اخبار > بهورزان جز ارزشمندترین نیروهای تیم سلامت و مردمی ترین قشر نظام سلامت هستندبهورزان جز ارزشمندترین نیروهای تیم سلامت و مردمی ترین قشر نظام سلامت هستند

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران در جمع بهورزان این شهرستان گفت: بهورزان جز فداکارترین نیروهای بهداشتی هستند که قدردان زحمات این قشر زحمت کش بخصوص در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا هستیم، زحمات بی بدیل این قشر از پرسنل مرکز  بهداشت بر هیچ کسی پوشیده نمی باشد و تقدیر از این گروه از همکاران کمترین  کاری است که می توان در قبال تلاشهای گسترده آنها در ارتقاء سلامت مردم انجام داد از زحمات آنها کمال تقدیر و  تشکر را دارم.

مهندس ایوب کرد تمینی ادامه داد: با توجه به  شیوع بیماری التور در کشورهای همسایه هوشیاری بهورزان و آموزش به مردم در این  خصوص امری ضروری می‌باشد که در این زمینه نیاز است به مردم عزیز در خصوص استفاده از آب آشامیدنی سالم و مصرف سبزیجات سالم و بهداشتی آموزش های لازم داده شود وی ادامه داد: با توجه به در پیش رو بودن عید سعید قربان و انجام سنت  قربانی، جهت پیشگیری از  بیماری خونریزی دهنده کریمه کنگو در جمعیت تحت پوشش لازم است که آموزش های لازم را در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام ذبح دام، طریقه نگهداری گوشت، عدم استفاده از گوشت تازه، نگهداری گوشت به مدت ۲۴ ساعت در طبقه زیرین یخچال و سایر اقدامات بهداشتی به مردم عزیز ارائه گردد.

وی ادامه داد: استرس و مشکلات روحی روانی از جمله چالش های پیش روی حوزه سلامت می‌باشد که متاسفانه بیماری های روانی در جوامع در  حال رشد می‌باشد و قطعا سلامت جسم به سلامت روح بستگی دارد و اگر یکی از این دو آسیب ببینند دیگری نیز آسیب می‌بیند که در این زمینه نیاز است به مردم عزیز در خصوص توجه به سلامت روان و تقویت معنویت، ورزش و تحرک و شادابی و نحوه تغییر سبک زندگی آموزش های لازم داده شود. 

به گفته مهندس کرد بیماری هاری یک بیماری کشنده می‌باشد، لازم است به مردم آموزش های لازم داده شود تا در صورت گزش سگ حتما در کمترین زمان ممکن به نزدیک ترین خانه بهداشت و مرکز درمانی مراجعه نمایند.

وی در خصوص جلوگیری از بیماری تالاسمی نیز گفت: بایستی آموزش های قبل از ازدواج حتما به مردم عزیز داده شود و به عاقدین محلی و رسمی نیز توصیه های لازم در خصوص عدم قرائت عقد قبل از مشاوره لازم ارائه گردد.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران افزود: متاسفانه استفاده از مواد دخانی نو پدید شامل پان، پان پراک ، بی تی ،جم و... در بین نوجوانان و جوانان زیاد شده است که نیاز است به مردم در خصوص عوارض استفاده از این مواد آموزش داده شود و  هر مکانی که اقدام به فروش این مواد مینماید پلمپ و به مراجع قضایی معرفی شود.

وی همچنین بر مراقبت مادران باردار ،کودکان، سالمندان و میانسالان به صورت دقیق  و ثبت در سامانه سیب و همچنین  با توجه به کمپین واکسیناسیون، کودکانی که تاخیر واکسن دارند شناسایی و ضمن تلقیح واکسن در سامانه  سیب ثبت گردند.

 


 

روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


1401/03/29 ١١:٢٨ News ٣٧٠٨٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

سفر معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چه کنیم که به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مبتلا نشویم ؟!
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بدون علائم در دام، در انسان ممکن است منجر به مرگ آن شود
گزارش تصویری از سفر دکتر کمال حیدری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت به شهرستان سراوان و سوران
اجرای طرح واکسیناسیون هاری سگ های قلاده دار در شهرستان مرزی میرجاوه
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:
خدمت رسانی مدافعان سلامت به زائرین سرزمین وحی
۱۱۰روز بدون فوتی، ۷۱ روز بدون بستری و ۴۶ روز بدون مورد مثبت کرونا در خاش
علائم و راهکارهای پیشگیری از بیماری وبا
راهکارهای مقابله با استرس کنکور
پرداخت مطالبات تیم های سلامت و پزشکان قرارداد بیمه روستایی
مدافعان سلامت از دستگاه های مسئول و متولی در اجرای دستورالعمل های بهداشتی تشکر می کنند
گزارش تصویری از بازدید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مرکز خدمات جامع سلامت عمار یاسر و مرکز همت آباد 1 منطقه شیرآباد زاهدان
توانمند سازی و ارتقای شغلی بهورزان از گام های اساسی حوزه بهداشت
بهورزان جز ارزشمندترین نیروهای تیم سلامت و مردمی ترین قشر نظام سلامت هستند
حاشیه شهر، مقصد بازدید نظارتی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پایش برنامه های آموزشی هنگام ازدواج
حمایت های سازمان بهداشت جهانی از برنامه های سلامت روان و مراقبت اجتماعی در حاشیه شهرستان زاهدان
آغاز بازدیدهای گروهی کارشناسان معاونت بهداشتی از حوزه مرکز بهداشت شهرستان زاهدان
بیش از 8400 زوج مشاوره قبل ازدواج دریافت کردند

محتوای مرتبط