اخبار > تاکید برتقویت زیر ساخت های سلامت در پایانه مرزی میرجاوهتاکید برتقویت زیر ساخت های سلامت در پایانه مرزی میرجاوه


با توجه به اینکه پیش بینی می شود در اربعین امسال تعداد زیادی از زوار پاکستانی از مرز میرجاوه وارد خاک کشور شوند لازم است زیر ساخت های بهداشتی بهسازی و تقویت گردد.
به گزارش روابط عمومی - دکتر مهدی زنگنه، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سفر به شهرستان میرجاوه گفت: با توجه به بازگشایی مرز میرجاوه و تردد های مرزی، پیش بینی میشود امسال بیش از 200 هزار نفر زوار پاکستانی از مبادی قانونی و رسمی میرجاوه وارد خاک کشور شوند و ضرورت دارد بهسازی پایگاه مراقبت بهداشتی در نقطه صفر مرز تا قبل از محرم تکمیل شود.
دکتر زنگنه از شهرستان میرجاوه بعنوان پیشانی نظام در شرق کشور نام برد و افزود: در حال حاضر روزانه بیش از 150 نفر مسافر وارد کشور می شوند و بر اساس مقررات بهداشت بین المللی (IHR) از نظر علائم بیماری سندرومیک غربالگری می شوند.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: برای تمامی زائرین و مسافرین پاکستانی که وارد کشور می شوند اقدامات کنترلی انجام می شود و به تمامی افراد در بدو ورود قطره خوراکی پولیو خورانده می شود و از تست تشخص بیماری کرونا(PCR ) اخذ می شود.
مهندس جمشید زهی فرماندار میرجاوه ضمن قدردانی از زحمات همکاران شبکه میرجاوه گفت: مجموعه شبکه بهداشت شهرستان میرجاوه در پاندمی کرونا زحمات بسیاری را متحمل شدند و علاوه بر رسالت ارائه خدمات سلامت به هموطنان عزیز، سالیانه به تعداد زیادی از مسافرین و زوار پاکستانی خدمات سلامت را ارائه می کنند، که زحمات این عزیزان در شبکه بهداشت شهرستان میرجاوه شایسته تقدیر است.
وی ضمن قدردانی از بازدید های گروهی مدیران و کارشنان بهداشتی معاونت بهداشتی از شهرستان میرجاوه افزود: بازدید های میدانی مدیران و گفتگو نزدیک با مردم، خیلی از مشکلات و نقاط ضعف را برطرف می کند.
دکتر خدادادشیخ زاده معاون فنی مرکز بهداشت استان در این سفر، از شهرستان میرجاوه بعنوان مرزبان امنیت و سلامت نام برد و افزود: با توجه به کمبود پزشک در برخی از مناطق شهرستان میرجاوه، امید است با افزایش پزشک در این منطقه شاهد ارتقاء شاخص های سلامت باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به عدم مراجعه زنان ساكن منطنقه ریگ ملک شهرستان میرجاوه به مراکز بهداشتی درمانی جهت انجام زايمان، شاخص زایمان بهداشتی در این منطقه کاهش یافته است لازم است با فرهنگ سازی و ارائه آموزش های سلامت در این منطقه، شاخص زایمان بهداشتی افزایش پیدا کند.
شایان ذکر است: در راستای پایش واحدهای بهداشتی شهرستان ها از دوم خردادماه1401، مرحله اول این بازید ها با حضور مدیران و کارشناسان سلامت خانواده، گسترش شبکه، بیماریها، دهان و دندان، سلامت محیط و کار و سلامت روان حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه به مدت دو روز، از شهرستان میرجاوه انجام شد.
گفتنی است: در روزدوم بازدید های میدانی، دکتر مهدی زنگنه، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دکتر خداداد شیخ زاده معاون فنی مرکز بهداشت استان در ابتدا از نزدیک از روند ارائه خدمات سلامت در پایانه مرزی میرجاوه بازدید کردند، در نشست با فرماندار شهرستان میرجاوه شرکت نمودند و در پایان جلسه جمع بندی و گزارش دهی مدیران و کارشناسان شرکت کردند.
لازم به ذکر است: با توجه به اینکه موارد ابتلاء به کرونا کاهش پیدا کرده است و در جهت ارتقاء شاخص سلامت، ماهیانه یک شهرستان توسط مدیران و کارشناسان حوره معاونت بهداشتی مورد پایش قرار میگیرد.


روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


 


1401/03/04 ٠٩:٤٤ News, Slider ٣٦٧٩٤

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

سفر معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چه کنیم که به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مبتلا نشویم ؟!
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بدون علائم در دام، در انسان ممکن است منجر به مرگ آن شود
گزارش تصویری از سفر دکتر کمال حیدری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت به شهرستان سراوان و سوران
اجرای طرح واکسیناسیون هاری سگ های قلاده دار در شهرستان مرزی میرجاوه
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:
خدمت رسانی مدافعان سلامت به زائرین سرزمین وحی
۱۱۰روز بدون فوتی، ۷۱ روز بدون بستری و ۴۶ روز بدون مورد مثبت کرونا در خاش
علائم و راهکارهای پیشگیری از بیماری وبا
راهکارهای مقابله با استرس کنکور
پرداخت مطالبات تیم های سلامت و پزشکان قرارداد بیمه روستایی
مدافعان سلامت از دستگاه های مسئول و متولی در اجرای دستورالعمل های بهداشتی تشکر می کنند
گزارش تصویری از بازدید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مرکز خدمات جامع سلامت عمار یاسر و مرکز همت آباد 1 منطقه شیرآباد زاهدان
توانمند سازی و ارتقای شغلی بهورزان از گام های اساسی حوزه بهداشت
بهورزان جز ارزشمندترین نیروهای تیم سلامت و مردمی ترین قشر نظام سلامت هستند
حاشیه شهر، مقصد بازدید نظارتی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پایش برنامه های آموزشی هنگام ازدواج
حمایت های سازمان بهداشت جهانی از برنامه های سلامت روان و مراقبت اجتماعی در حاشیه شهرستان زاهدان
آغاز بازدیدهای گروهی کارشناسان معاونت بهداشتی از حوزه مرکز بهداشت شهرستان زاهدان
بیش از 8400 زوج مشاوره قبل ازدواج دریافت کردند

محتوای مرتبط