اخبار > حساس سازی، آموزش و توانمندسازی تیم های سلامت جهت پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا ویروسحساس سازی، آموزش و توانمندسازی تیم های سلامت جهت پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا ویروس

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ازحساس سازی تیم های سلامت و تقویت نظام مراقبت بیماریها در مرز های شرقی کشور خبر داد.
دکتر مجید سرتیپی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست با رییس شبکه و کارشناسان بیماریهای شهرستان سراوان در مقابله با کرونا ویروس گفت: با توجه به گسترش کرونا ویروس در جهان و کشورهای همسایه، تقویت نظام مراقبت سندرمیک بیماریها در مبادی ورودی مرزهای قانونی و غیر قانونی توسط تیم های سلامت برای شناسایی و پیشگیری از موارد مشکوک این ویروس جدید ضروری است.
دکتر سرتیپی در بخش دیگری از سخنانش بر رصد و بیماریابی ویروس در کانون های جمعیتی در معرض خطر و مسیر های تردد غیر قانونی اتباع خارجی تاکید کرد و گفت: تمامی کارکنان بهداشت و درمان بصورت شبانه روزی با تمام امکانات در حال رصد و کنترل این ویروس در مبادی ورودی به کشور هستند.
دکتر سرتیپی گفت: با توجه به احتمال بالای ورود بیماری به کشور، استان سیستان و بلوچستان به عنوان خط مقدم ورود ویروس خواهد بود، لذا در خصوص مقابله با آن، تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده و جای نگرانی برای مردم عزیز وجود ندارد و در عین حال، افزایش حساسیت جامعه برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس با اطلاع رسانی به موقع و آموزش آحاد مردم با استفاده از ظرفیت های مختلف، حائز اهمیت است.
وی گفت: شستشوی مرتب دست ها، رعایت آداب سرفه و عطسه، پرهیز از روبوسی و دست دادن، عدم تماس نزدیک با حیوانات خانگی و دام ها توصیه های مفید برای پیشگیری از ابتلا هستند.
مهندس عبد الرزاق پاکزاد مدیر خطر بلایا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم از آمادگی تیم های خطر بلایا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد و گفت: ستاد مدیریت بحران (EOP) در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال شده است و فعالیت این واحد تا عادی شدن شرایط نقل انتقال ویروس در دنیا و منطقه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است: کاشناسان بیماریها و کارشناسان خطر بلایا معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بصورت مستمر از پایگاه مراقبت مرزی میرجاوه و شهرستان سراوان بازدید بعمل می آورند و آمادگی لازم کارکنان جهت مواجهه و پیشگیری از بیماری در حال رصد می باشد.


1398/11/15 ٠٨:٠٦ News ٢٥٨٢٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

مشارکت مردم در جهت ارتقای سلامت جامعه از اهداف برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت است
فرصت و توان آزمون و خطا نداریم ولازم است تا در همه تصمیمات از نظرات کارشناسی استفاده کنیم
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز بهورز
بهورزان، پیام آوران نظام سلامت و عدالت توسعه پایدارهستند
مشاوره پیش از ازدواج بهترین راه پیشگیری از بیماری تالاسمی
الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های عزاداری محرم
حرفه پزشکی در جامعه دارای جایگاه ویژه ای است
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز پزشک
نظارت تیم های بهداشتی بر اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری آزمون هنر
کارشناس تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مهندس پاکزاد عنوان کرد؛
لزوم انجام مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان در واحدهای ارائه دهنده خدمت به صورت حضوری
ارائه آموزش ها و ارزیابی سلامت نوجوانان موجب ارتقاء شیوه زندگی آنان می گردد
آغاز گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید- 19
مردم عزیز از مصرف گوشت و جگر نیم پز وخام جدا پرهیز کنند،گوشت حاوی ویروس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو هیچ تفاوتی با گوشت سالم ندارد.
راه اندازی مرکز سلامت روان جامعه نگر در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز پویش اطلاع رسانی و ارتقای پوشش واکسیناسیون
درسایه بیماری کرونا از بیماری تب کریمه کنگو غافل نشویم
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد؛

محتوای مرتبط