اخبار > صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابدصیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابد 

رسالت و وظیفه اصلی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در ترددهای مرزی است.

 به گزارش روابط عمومی -  رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در سفر به زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بدون شک مهمترین وظیفه کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین در سیستان و بلوچستان نیز اجرای دقیق نظام مراقبت سندرمیک و ثبت داده های فنی و بهداشتی در محل ورود زوار عزیز پاکستانی است و کارکنان بهداشت و درمان در موکب های سلامت مستقر در نقطه صفر مرزی میرجاوه و زاهدان، پیشگیری از بیمارهای واگیر را  با حساسیت مد نظر قرار داده اند.

به گفته دکتر حسین عرفانی ارزیابی و غربالگری تمامی زوار ورودی به کشور و ثبت بیماری با اولویت پانزده گروه از علایم و نشانه ها، در سامانه نظام مراقبت سندرمیک در موکب های سلامت میرجاوه و زاهدان را یکی از ارزشمندترین اقدامات حوزه سلامت برای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم راهپیمائی اربعین است.

رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت روند خدمت رسانی کمیته بهداشت و درمان اریعین استان سیستان و بلوچستان را  به زائرین عزیز پاکستانی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: وظیفه خود می دانم تا از مجموعه اقدامات بهداشت فردی، بهداشت محیط و همچنین تدارک خدمات و اقلالم درمانی مورد نیاز زوار اربعین توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقدیر و تشکر نمایم.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در جلسه جمع بندی بازدید مسئولین وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تمامی زائرین پاکستانی در بدو ورود توسط کارکنان کمیته بهداشت و درمان اربعین، واکسیناسیون و تب سنجی می شوند.

دکتر طباطبایی از پیاده روی اربعین به عنوان عامل توسعه جنوب شرق کشور نام برد و گفت : تمامی اتفاقاتی که در پایانه مرزی میرجاوه و زائر سرای  امام رضا(ع) رخ می دهد به برکت اربعین است.

وی افزود: ویزیت پزشکان و دندانپزشکان، بیماریابی، بستری موقت بیماران، انجام مراقبت های ویژه مادران باردار واحد مامایی ، کلر سنجی منابع آبی، گندزدایی آب، بازدید از مراکز تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی، نمونه برداری از مواد غذایی، آزمایشگاه، خدمات دارویی و ارائه آموزش های سلامت از جمله دیگر اقداماتی است که توسط کمیته بهداشت و درمان اربعین در جهت مراقبت از سلامت زائران و پیشگیری از ورود بیماری به کشور در موکب های سلامت زاهدان و میرجاه صورت می گیرد. 

دکتر طباطبائی با اشاره به حضور فعال داوطلبین سلامت در موکب های سلامت زاهدان و میرجاوه گفت: تعداد زیادی از داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همچنین طلاب آشنا به زبان اردو  برای انتقال آموزش های سلامت به زائران، مدیریت پسماندها، بهداشت آب و مواد غذایی مشارکت دارند.

گفتنی است : بازدید از زائر سرای امام رضا، بازدید از پایانه مرزی میرجاوه، بازدید از بیمارستان دارالشفای میرجاوه و شرکت در نشست کمیته سلامت اربعین از جمله برنامه های رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در سفر به زاهدان بود.


1398/07/17 ١١:٣٧ News ٢٤٠٦٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

نظارت های ویژه بهداشتی و درمانی در اردوگاه الغدیر زاهدان
ساخت یک مجموعه بهداشتی و درمانی در زاهدان توسط موسسه خیریه سعادت
هیچ موردی از عفونت با ویروس کرونای 2019 در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشاهده نشده است
افتتاح پایگاه سلامت امیرالمومنین (ع) زاهدان
میرجاوه مرزبان سلامت جنوب شرق کشور
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه؛
افتتاح هنرستان بهیاری شهرستان سراوان
حساس سازی، آموزش و توانمندسازی تیم های سلامت جهت پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا ویروس
غربالگری و بیماریابی بیش از 6 هزار نفر مسافر در پایانه مرزی میرجاوه از نظر کورونا ویروس
تغذیه مناسب و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقاومت و ایمنی بیشتر در برابر ابتلاء به ویروس کرونا
تقویت نظام مراقبت سندرمیک بیماریها در پایانه مرزی میرجاه برای پیشگیری از ویروس کرونا
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
پایان عملیات مرحله اول واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال با پوشش 100 درصدی کودکان زیر 5 سال
پیشگیری از سرطان با تغذیه مناسب
مصرف حبوبات خطر ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را کاهش می دهد
اعلام آمادگی تیم سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهت مداخلات روانی و اجتماعی به مناطق سیل زده جنوب استان
پوشش 75 درصدی عملیات خانه به خانه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سومین روز اجرای عملیات
رصد ویروس فلج اطفال با استفاده از نمونه برداری از فاضلاب و بیماریابی
استمرار فعالیت تیم های عملیاتی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مدیریت شرایط محیطی برای جلوگیری از شیوع طغیان بیماریها در مناطق سیل زده جنوب استان
آغاز مرحله اول عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در استان سیستان وبلوچستان

محتوای مرتبط