اخبار > صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابدصیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابد 

رسالت و وظیفه اصلی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در ترددهای مرزی است.

 به گزارش روابط عمومی -  رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در سفر به زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بدون شک مهمترین وظیفه کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین در سیستان و بلوچستان نیز اجرای دقیق نظام مراقبت سندرمیک و ثبت داده های فنی و بهداشتی در محل ورود زوار عزیز پاکستانی است و کارکنان بهداشت و درمان در موکب های سلامت مستقر در نقطه صفر مرزی میرجاوه و زاهدان، پیشگیری از بیمارهای واگیر را  با حساسیت مد نظر قرار داده اند.

به گفته دکتر حسین عرفانی ارزیابی و غربالگری تمامی زوار ورودی به کشور و ثبت بیماری با اولویت پانزده گروه از علایم و نشانه ها، در سامانه نظام مراقبت سندرمیک در موکب های سلامت میرجاوه و زاهدان را یکی از ارزشمندترین اقدامات حوزه سلامت برای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم راهپیمائی اربعین است.

رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت روند خدمت رسانی کمیته بهداشت و درمان اریعین استان سیستان و بلوچستان را  به زائرین عزیز پاکستانی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: وظیفه خود می دانم تا از مجموعه اقدامات بهداشت فردی، بهداشت محیط و همچنین تدارک خدمات و اقلالم درمانی مورد نیاز زوار اربعین توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقدیر و تشکر نمایم.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در جلسه جمع بندی بازدید مسئولین وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تمامی زائرین پاکستانی در بدو ورود توسط کارکنان کمیته بهداشت و درمان اربعین، واکسیناسیون و تب سنجی می شوند.

دکتر طباطبایی از پیاده روی اربعین به عنوان عامل توسعه جنوب شرق کشور نام برد و گفت : تمامی اتفاقاتی که در پایانه مرزی میرجاوه و زائر سرای  امام رضا(ع) رخ می دهد به برکت اربعین است.

وی افزود: ویزیت پزشکان و دندانپزشکان، بیماریابی، بستری موقت بیماران، انجام مراقبت های ویژه مادران باردار واحد مامایی ، کلر سنجی منابع آبی، گندزدایی آب، بازدید از مراکز تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی، نمونه برداری از مواد غذایی، آزمایشگاه، خدمات دارویی و ارائه آموزش های سلامت از جمله دیگر اقداماتی است که توسط کمیته بهداشت و درمان اربعین در جهت مراقبت از سلامت زائران و پیشگیری از ورود بیماری به کشور در موکب های سلامت زاهدان و میرجاه صورت می گیرد. 

دکتر طباطبائی با اشاره به حضور فعال داوطلبین سلامت در موکب های سلامت زاهدان و میرجاوه گفت: تعداد زیادی از داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همچنین طلاب آشنا به زبان اردو  برای انتقال آموزش های سلامت به زائران، مدیریت پسماندها، بهداشت آب و مواد غذایی مشارکت دارند.

گفتنی است : بازدید از زائر سرای امام رضا، بازدید از پایانه مرزی میرجاوه، بازدید از بیمارستان دارالشفای میرجاوه و شرکت در نشست کمیته سلامت اربعین از جمله برنامه های رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در سفر به زاهدان بود.


1398/07/17 ١١:٣٧ News ٢٤٠٦٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

ارائه تمامی بسته های خدمتی سلامت به زندانیان، در پایگاه سلامت امید زندان زاهدان
داوطلبان سلامت همگام با کارکنان کمیته بهداشت و درمان جهت خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی
صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابد
کاهش مرگ میر مادران باردار در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
ارائه خدمات مطلوب به زوار پاکستانی اربعین با تاکید برحفظ کرامت انسانی
توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی به زوار اربعین حسینی،
آنفلوانزا و راههای پیشگیری از آن
سبک زندگی سالم، راهی برای سالمندی سالم
به مناسبت هفته سالمند صورت گرفت:برگزاری کارگاه تغذیه سالم در دوران سالمندی
ارائه خدمات سلامت به زوار پاکستانی بر اساس معیارهای مقررات بهداشتی بین المللی و اجرای نظام مراقبت سندرمیک در نقطه صفر مرزی میرجاوه
سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:سیستان و بلوچستان دروازبان سلامت کشور
دکتر طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: جمع آوری بیش از ۷۴ هزار کیلو گرم مواد غذایی فاسد در شش ماهه نخست سال
قابل توجه تمامی دانشجویان شرکت کننده در المپیاد سلامت دانشجویی
ســل شایعترین علت مرگ در بین بیماریهای عفونی
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:ارتقاء شاخص سواد سلامت در بین دانش اموختگان دانشگاه نسل سوم
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی: قاچاق چیان سوخت، تهدید جدی برنامه حذف مالاریا
دکتر مهدی زنگنه :فعالیت های ورزشی منظم، راهی برای پیشگیری از بیماریها
اجرای نظام مراقبت سندرومیک بیماری ها در زائرسرای امام رضا(ع) برای تمامی زائرین پاکستانی
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط
877 مورد حیوان گزیدگی در 6 ماهه نخست سال 98

محتوای مرتبط