اخبار > ارائه خدمات مطلوب به زوار پاکستانی اربعین با تاکید برحفظ کرامت انسانیبا تاکید بر حفظ کرامت انسانی زائرین عزیز پاکستانی اربعین، باید تمامی خدماتی که به آنها داده می شود  با حفظ و شان جمهوری اسلامی ایران باشد.

به گزازش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در نشست با اعضای کمیته بهداشت و درمان اربعین استان سیستان و بلوچستان سخن می گفت افزود: با توجه به تجارب سال های گذشته خوشبختانه شاهد این هستیم که هر سال کیفیت و کمیت خدمات ارتقاء پیدا می کند و انشاءالله با برنامه ریزی بهتر، خدمات مطلوب تری را به زائرین عزیز پاکستانی ارائه نماییم.

وی از تمامی برنامه های سلامتی که به زوار پاکستانی ارائه می شود تحت عنوان کمیته بهداشت درمان اربعین ارائه نام برد و گفت: سعی بر این شده تا با مشارکت، همدلی و هم افزایی تمامی دستگاه ها و نهاد مرتبط با سلامت بتوانیم خدمات خوبی را به زوار عزیز پاکستانی ارائه نماییم.

دکتر طباطبایی افزود:  با توجه به رشد 36 درصدی حجم ورود زائرین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، پیش بینی می شود افزایش بیشتری نسبت به سال قبل داشته باشیم و  براین اساس باید برنامه ریزی های لازم را در این خصوص گرفته شود.

وی با اشاره به محدویت منابع در تمامی سازمان ها گفت:  باتوجه به ظرفیت های  خوب خیرین، می توان متناسب با نیازهای کمیته بهداشت و درمان اربعین از  آنان استفاده کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به راه اندازی دو موکب سلامت در مرزی میرجاوه و زاهدان گفت: ویزیت پزشک و دندانپزشک، بیماریابی، واکسیناسیون، نظارت بر تهیه و طبخ مواد غذایی و آشامیدنی، تزریقات و خدمات دارویی از جمله اقداماتی است که در این موکب های سلامت  به زائرین عزیز پاکستانی ارائه می شود.

وی درخصوص افزایش بیماری های واگیر در کشور پاکستان گفت: با حساسیت ویژه ای خدمات سلامت در پایانه مرزی میرجاوه براساس نظام مراقبت سندرمیک، بیماریابی توسط کمیته بهداشت و درمان اربعین صورت می گیرد و در بدو ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران تمامی زائرین

پاکستانی واکسیناسیون می شوند.

وی یکی از دغدغه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را افزایش تیفوئید مقاوم به درمان در کشور پاکستان اعلام کرد و گفت: زیر ساخت های آزمایشگاهی صورت گرفته  و امکان نمونه برداری در پایانه مرزی میرجاوه وجود دارد و آزمایشگاه های زاهدان آمادگی لازم را دارند تا این مسئله را رصد کنند.

وی گفت: نمونه برداری در خصوص بیماری التور هم توسط کمیته بهداشت و درمان اربعین  صورت می گیرد.

وی  با تاکید بر استفاده  از واکسن آنفلونزا برای پیشگیری خادمین گفت: با توجه به تغییر فصل و شیوع بیماری آنفلونزا، تمامی عزیزانی که در ارائه خدمت دخیل هستند واکسن آنفلوانزا را دریافت کنند.

دکتر طباطبایی افزود: بنر و کتابچه آموزشی به دو زبان فارسی و اردو با موضوع راهنمای سفر سالم برای زائرین اربعین تهیه شده که با مشارکت داوطلبین سلامت در جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی توزیع  و ارائه می شود.

وی ادامه داد: یکسری CD  آموزشی به راننده های  اتوبوس توزیع شده تا در طول سفر پخش و آموزش های لازم  به زوار عزیز ارائه شود.

دکتر طباطبایی  با اشاره به ظرفیت خوب داوطلبین سلامت  در ارائه خدمات گفت: با توجه به تجربه موفقی  که از سال گذشته در خصوص جذب داوطلب سلامت از بین زائرین داشتیم امسال نیر همانند سال قبل از بین زائرین عزیز داوطلب سلامت جذب کرده ایم تا درخصوص ارائه خدمت، جمع آوری پسماند ها و فرهنگ سازی از آنان استفاده نماییم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یکی از کار های خوبی که امسال صورت گرفته است تعدادی بنر و فرم نظر سنجی به دو زبان فارسی و اردو تهیه شده و در ایستگاه های که در موکب های سلامت زاهدان و میرجاه ایجادشده توزیع می نماییم و سعی بر این شده تا نظرات  و انتقادات زائرین عزیز را بگیریم تا راهگشای مشکلات باشد.

وی گفت: راه اندازی موکب بانوان یکی از اقدامات خوبی است که در زائر سرای امام رضا(ع)  زاهدان صورت گرفته که با ارتباط با واحد مامایی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درخصوص پیشگیری و  دارو های خاص بانوان و مشکلات آنان  ارائه می شود 

گفتنی است: کمیته بهداشت درمان ستاد اربعین صبح امروز با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و سازمان ها و دستگاه های مرتبط با سلامت در سالن معاونت بهداشتی برگزار گردید.

 


1398/07/16 ٠٨:٥٤ News ٢٤٠٣٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

ارائه تمامی بسته های خدمتی سلامت به زندانیان، در پایگاه سلامت امید زندان زاهدان
داوطلبان سلامت همگام با کارکنان کمیته بهداشت و درمان جهت خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی
صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابد
کاهش مرگ میر مادران باردار در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
ارائه خدمات مطلوب به زوار پاکستانی اربعین با تاکید برحفظ کرامت انسانی
توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی به زوار اربعین حسینی،
آنفلوانزا و راههای پیشگیری از آن
سبک زندگی سالم، راهی برای سالمندی سالم
به مناسبت هفته سالمند صورت گرفت:برگزاری کارگاه تغذیه سالم در دوران سالمندی
ارائه خدمات سلامت به زوار پاکستانی بر اساس معیارهای مقررات بهداشتی بین المللی و اجرای نظام مراقبت سندرمیک در نقطه صفر مرزی میرجاوه
سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:سیستان و بلوچستان دروازبان سلامت کشور
دکتر طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: جمع آوری بیش از ۷۴ هزار کیلو گرم مواد غذایی فاسد در شش ماهه نخست سال
قابل توجه تمامی دانشجویان شرکت کننده در المپیاد سلامت دانشجویی
ســل شایعترین علت مرگ در بین بیماریهای عفونی
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:ارتقاء شاخص سواد سلامت در بین دانش اموختگان دانشگاه نسل سوم
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی: قاچاق چیان سوخت، تهدید جدی برنامه حذف مالاریا
دکتر مهدی زنگنه :فعالیت های ورزشی منظم، راهی برای پیشگیری از بیماریها
اجرای نظام مراقبت سندرومیک بیماری ها در زائرسرای امام رضا(ع) برای تمامی زائرین پاکستانی
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط
877 مورد حیوان گزیدگی در 6 ماهه نخست سال 98

محتوای مرتبط