اخبار > توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی به زوار اربعین حسینی،در آستانه اربعین حسینی و شروع  پیاده روی، زائرین عزیز، اصول  بهداشتی و خود مراقبتی را رعایت کنند تا سفری ایمن و سلامت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  گفت: با توجه به شروع پیاده روی اربعین حسینی  زائرین عزیز به توصیه های خود مراقبتی توجه نمایند تا سفری ایمن و سلامت داشته باشند.

دکتر سید مهدی طباطبایی گفت: اگر بیمار هستید داروی کافی برای ایام سفر تهیه و همراه خود داشته باشید و همراهان خود را از بیماری و نوع دارو هایی که مصرف می کنید مطلع نمایید و در صورت تشدید بیماری به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایید.

 

وی در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری وبا گفت: ضمن راعایت اصول شتشوی دست  و صورت و مشاهده علایم گوارشی مانند دل درد، دل پیچیده و اسهال قبل از هر گونه خود درمانی به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه نمایید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای پیشگیری از ابتلا به هپاتیت  A گفت: با رعایت بهداشت فردی از خوردن و آشامیدن در ظروف مشترک خودداری کنید.

وی در خصوص بیماری های تنفسی گفت: برای پیشگیری از ابتلا به آنفلونزا، از روبوسی دست دادن و در آغوش گرفتن افرادی که علایم بیماری های تنفسی دارند خودداری کنند.

دکتر طباطبایی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو گفت: برای پیشگیری و ابتلا از این بیماری بدون استفاده از وسایل حفاظتی مانند دستکش و روپوش و از تماس با لاشه، احشا، خون و ترشحات دام خود داری نمایید.

دکتر طباطبایی در خصوص حیوان گزیدگی نیز گفت: در صورت حیوان گزیدگی، تماس با بزاق یا خراشیدگی با پنجه حیوانات، ابتدا محل زخم را با آب و صابون بشویید و فورا برای واکسیناسیون  هاری به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه نمایید.

دکتر طباطبایی در خصوص شرکت خانمهای باردار در پیاده روی اربعین، گفت: مسافرت برای خانمهای باردار، با تجویز پزشک یا ماما منعی ندارد، خانم های باردای که در 5 ماه اول بارداری هستند ممکن است در معرض خطر سقط، استفراغ وخیم بارداری، لکه بینی یا خونریزی و حاملگی خارج از رحم قرار گیرند و لازم است قبل از سفر، از نبود این عوارض و خطرات مطمئن شوند

وی درخصوص حضور سالمندان  نیز گفت: لازم است سالمندان قبل از سفر از سلامت خود اطمینان حاصل کنند و با پزشک خود مشورت نمایند، سفر رفتن سالمندان به وضع سلامت و درمان آ نها، بستگی دارد مهم است که سالمندان برای مراقبتهای بهداشتی و پزشکی یک برنا مه ریزی دقیق قبل از سفر و در زمان سفر داشته باشند

وی با توصیه به رعایت اصول بهداشت محیطی گفت: باقیمانده غذا و زباله های خود را در سطل های مخصوص زباله بریزند و از ریختن زباله در کنارجاده، جوی و نهرها خودداری کنند.


1398/07/15 ١٢:٤٤ News ٢٤٠٣٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

نظارت های ویژه بهداشتی و درمانی در اردوگاه الغدیر زاهدان
ساخت یک مجموعه بهداشتی و درمانی در زاهدان توسط موسسه خیریه سعادت
هیچ موردی از عفونت با ویروس کرونای 2019 در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشاهده نشده است
افتتاح پایگاه سلامت امیرالمومنین (ع) زاهدان
میرجاوه مرزبان سلامت جنوب شرق کشور
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه؛
افتتاح هنرستان بهیاری شهرستان سراوان
حساس سازی، آموزش و توانمندسازی تیم های سلامت جهت پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا ویروس
غربالگری و بیماریابی بیش از 6 هزار نفر مسافر در پایانه مرزی میرجاوه از نظر کورونا ویروس
تغذیه مناسب و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقاومت و ایمنی بیشتر در برابر ابتلاء به ویروس کرونا
تقویت نظام مراقبت سندرمیک بیماریها در پایانه مرزی میرجاه برای پیشگیری از ویروس کرونا
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
پایان عملیات مرحله اول واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال با پوشش 100 درصدی کودکان زیر 5 سال
پیشگیری از سرطان با تغذیه مناسب
مصرف حبوبات خطر ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را کاهش می دهد
اعلام آمادگی تیم سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهت مداخلات روانی و اجتماعی به مناطق سیل زده جنوب استان
پوشش 75 درصدی عملیات خانه به خانه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سومین روز اجرای عملیات
رصد ویروس فلج اطفال با استفاده از نمونه برداری از فاضلاب و بیماریابی
استمرار فعالیت تیم های عملیاتی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مدیریت شرایط محیطی برای جلوگیری از شیوع طغیان بیماریها در مناطق سیل زده جنوب استان
آغاز مرحله اول عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در استان سیستان وبلوچستان

محتوای مرتبط