اخبار > توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی به زوار اربعین حسینی،در آستانه اربعین حسینی و شروع  پیاده روی، زائرین عزیز، اصول  بهداشتی و خود مراقبتی را رعایت کنند تا سفری ایمن و سلامت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  گفت: با توجه به شروع پیاده روی اربعین حسینی  زائرین عزیز به توصیه های خود مراقبتی توجه نمایند تا سفری ایمن و سلامت داشته باشند.

دکتر سید مهدی طباطبایی گفت: اگر بیمار هستید داروی کافی برای ایام سفر تهیه و همراه خود داشته باشید و همراهان خود را از بیماری و نوع دارو هایی که مصرف می کنید مطلع نمایید و در صورت تشدید بیماری به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایید.

 

وی در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری وبا گفت: ضمن راعایت اصول شتشوی دست  و صورت و مشاهده علایم گوارشی مانند دل درد، دل پیچیده و اسهال قبل از هر گونه خود درمانی به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه نمایید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای پیشگیری از ابتلا به هپاتیت  A گفت: با رعایت بهداشت فردی از خوردن و آشامیدن در ظروف مشترک خودداری کنید.

وی در خصوص بیماری های تنفسی گفت: برای پیشگیری از ابتلا به آنفلونزا، از روبوسی دست دادن و در آغوش گرفتن افرادی که علایم بیماری های تنفسی دارند خودداری کنند.

دکتر طباطبایی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو گفت: برای پیشگیری و ابتلا از این بیماری بدون استفاده از وسایل حفاظتی مانند دستکش و روپوش و از تماس با لاشه، احشا، خون و ترشحات دام خود داری نمایید.

دکتر طباطبایی در خصوص حیوان گزیدگی نیز گفت: در صورت حیوان گزیدگی، تماس با بزاق یا خراشیدگی با پنجه حیوانات، ابتدا محل زخم را با آب و صابون بشویید و فورا برای واکسیناسیون  هاری به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه نمایید.

دکتر طباطبایی در خصوص شرکت خانمهای باردار در پیاده روی اربعین، گفت: مسافرت برای خانمهای باردار، با تجویز پزشک یا ماما منعی ندارد، خانم های باردای که در 5 ماه اول بارداری هستند ممکن است در معرض خطر سقط، استفراغ وخیم بارداری، لکه بینی یا خونریزی و حاملگی خارج از رحم قرار گیرند و لازم است قبل از سفر، از نبود این عوارض و خطرات مطمئن شوند

وی درخصوص حضور سالمندان  نیز گفت: لازم است سالمندان قبل از سفر از سلامت خود اطمینان حاصل کنند و با پزشک خود مشورت نمایند، سفر رفتن سالمندان به وضع سلامت و درمان آ نها، بستگی دارد مهم است که سالمندان برای مراقبتهای بهداشتی و پزشکی یک برنا مه ریزی دقیق قبل از سفر و در زمان سفر داشته باشند

وی با توصیه به رعایت اصول بهداشت محیطی گفت: باقیمانده غذا و زباله های خود را در سطل های مخصوص زباله بریزند و از ریختن زباله در کنارجاده، جوی و نهرها خودداری کنند.


1398/07/15 ١٢:٤٤ News ٢٤٠٣٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

ارائه تمامی بسته های خدمتی سلامت به زندانیان، در پایگاه سلامت امید زندان زاهدان
داوطلبان سلامت همگام با کارکنان کمیته بهداشت و درمان جهت خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی
صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق نظام مراقبت بیماری ها تحقق می یابد
کاهش مرگ میر مادران باردار در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
ارائه خدمات مطلوب به زوار پاکستانی اربعین با تاکید برحفظ کرامت انسانی
توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی به زوار اربعین حسینی،
آنفلوانزا و راههای پیشگیری از آن
سبک زندگی سالم، راهی برای سالمندی سالم
به مناسبت هفته سالمند صورت گرفت:برگزاری کارگاه تغذیه سالم در دوران سالمندی
ارائه خدمات سلامت به زوار پاکستانی بر اساس معیارهای مقررات بهداشتی بین المللی و اجرای نظام مراقبت سندرمیک در نقطه صفر مرزی میرجاوه
سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:سیستان و بلوچستان دروازبان سلامت کشور
دکتر طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: جمع آوری بیش از ۷۴ هزار کیلو گرم مواد غذایی فاسد در شش ماهه نخست سال
قابل توجه تمامی دانشجویان شرکت کننده در المپیاد سلامت دانشجویی
ســل شایعترین علت مرگ در بین بیماریهای عفونی
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:ارتقاء شاخص سواد سلامت در بین دانش اموختگان دانشگاه نسل سوم
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی: قاچاق چیان سوخت، تهدید جدی برنامه حذف مالاریا
دکتر مهدی زنگنه :فعالیت های ورزشی منظم، راهی برای پیشگیری از بیماریها
اجرای نظام مراقبت سندرومیک بیماری ها در زائرسرای امام رضا(ع) برای تمامی زائرین پاکستانی
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط
877 مورد حیوان گزیدگی در 6 ماهه نخست سال 98

محتوای مرتبط