اخبار > روابط عمومی/از سال گذشته تا کنون:انجام بیش از 2 هزار و 155 مراقبت برای زندانیان زاهدان پس از راه اندازی پایگاه سلامت امیداز سال گذشته تا کنون:
               انجام بیش از 2 هزار و 155 مراقبت برای زندانیان زاهدان پس از راه اندازی پایگاه سلامت امید

با راه اندازی پایگاه سلامت امید در زندان زاهدان، از سال گذشته تا کنون 2 هزار و 155 مورد مراقبت برای زندانیان انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی- دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با مدیر کل سازمان زندان های استان، با بیان این مطلب گفت: استقرار پایگاه سلامت امید زندان زاهدان، اقدامی بی نظیر در کل کشور و گامی در راستای ترویج عدالت در سلامت است چرا که این پایگاه گلوگاهی جهت رصد و ارتقاء سلامت این افراد می باشد.
وی با بیان اینکه هدف از تاسیس این پایگاه، ارائه خدمت به جمعیت جامانده از خدمات سلامت است ادامه داد: از زمان راه اندازی این پایگاه تا کنون، به طور متوسط هر فرد بین 5 تا 10 خدمت مراقبتی و بهداشتی دریافت کرده است. از دیگر اقدامات مورد تاکید و در حال انجام در این پایگاه، غربالگری سلامت روان، سلامت اجتماعی و اعتیاد می باشد. موارد مثبت دارای اختلال روانپزشکی و اعتیاد توسط روانشناس پایگاه تحت مراقبت و آموزش قرار می گیرند. همچنین آموزش مهارت های زندگی و توانمندسازی روانشناختی از مهمترین مداخلاتی است که توسط روانشناس مربوطه انجام می شود.

وی افزود: انجام تست تشخیص سریع HIV، اجرای کمپین بیماریابی و آموزش سل، اجرای کمپین واکسیناسیون هپاتیتB کلیه زندانیان و پرسنل زندان های استان، بیماریابی هپاتیت های ویروسی C , B طی انجام پژوهش های کاربردی، شناسایی افراد مبتلا به دیابت و پر فشاری خون، چاقی و اضافه وزن، معاینه و آموزش در خصوص بهداشت دهان و دندان، کشیدن دندان،تجویز دارو از جمله اقداماتی است که در این پایگاه برای زندانیان خانم و آقا، انجام شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: با توجه به اینکه شعار سازمان جهانی بهداشت در سال جاری نیز "پوشش همگانی خدمات سلامت" تعیین شده است با قوت و قدرت ارائه اینگونه خدمات را در تمام نقاطی که بر اساس نظام سطح بندی امکان انتقال خدمت وجود داشته باشد ادامه می دهیم.

در ادامه جناب آقای مهندس پاکزاد مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه بر انجام معاینات دوره ای سلامت کارکنان شاغل در زندان های استان و همچنین ارزیابی عوامل خطر در کارگاه های تحت پوشش زندان زاهدان تاکید کردند.
دکتر سلیمانی مدیرکل زندان های سیستان و بلوچستان هم از اقدام موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در راه اندازی پایگاه سلامت امید قدردانی کرد.
در این دیدار مدیر کل و سرپرست بهداشت و درمان اداره کل زندان های استان، رییس زندان مرکزی زاهدان، معاون فنی مرکز بهداشت استان و مدیران گروهها و رییس و معاون مرکز بهداشت شهرستان زاهدان بهمراه مسئولین واحد های ستادی حضور داشتند.
پایگاه سلامت امید هفته سلامت سال 1397 در زندان زاهدان آغاز بکار کرد.


1398/05/14 ١٢:١٢ News ٢٣١٥٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
نظارت های ویژه بهداشتی و درمانی در اردوگاه الغدیر زاهدان
ساخت یک مجموعه بهداشتی و درمانی در زاهدان توسط موسسه خیریه سعادت
هیچ موردی از عفونت با ویروس کرونای 2019 در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشاهده نشده است
افتتاح پایگاه سلامت امیرالمومنین (ع) زاهدان
میرجاوه مرزبان سلامت جنوب شرق کشور
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه؛
افتتاح هنرستان بهیاری شهرستان سراوان
حساس سازی، آموزش و توانمندسازی تیم های سلامت جهت پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا ویروس
غربالگری و بیماریابی بیش از 6 هزار نفر مسافر در پایانه مرزی میرجاوه از نظر کورونا ویروس
تغذیه مناسب و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقاومت و ایمنی بیشتر در برابر ابتلاء به ویروس کرونا
تقویت نظام مراقبت سندرمیک بیماریها در پایانه مرزی میرجاه برای پیشگیری از ویروس کرونا
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
پایان عملیات مرحله اول واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال با پوشش 100 درصدی کودکان زیر 5 سال
پیشگیری از سرطان با تغذیه مناسب
مصرف حبوبات خطر ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را کاهش می دهد
اعلام آمادگی تیم سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهت مداخلات روانی و اجتماعی به مناطق سیل زده جنوب استان
پوشش 75 درصدی عملیات خانه به خانه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سومین روز اجرای عملیات
رصد ویروس فلج اطفال با استفاده از نمونه برداری از فاضلاب و بیماریابی
استمرار فعالیت تیم های عملیاتی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مدیریت شرایط محیطی برای جلوگیری از شیوع طغیان بیماریها در مناطق سیل زده جنوب استان

محتوای مرتبط