اخبار > روابط عمومی/از سال گذشته تا کنون:انجام بیش از 2 هزار و 155 مراقبت برای زندانیان زاهدان پس از راه اندازی پایگاه سلامت امیداز سال گذشته تا کنون:
               انجام بیش از 2 هزار و 155 مراقبت برای زندانیان زاهدان پس از راه اندازی پایگاه سلامت امید

با راه اندازی پایگاه سلامت امید در زندان زاهدان، از سال گذشته تا کنون 2 هزار و 155 مورد مراقبت برای زندانیان انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی- دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با مدیر کل سازمان زندان های استان، با بیان این مطلب گفت: استقرار پایگاه سلامت امید زندان زاهدان، اقدامی بی نظیر در کل کشور و گامی در راستای ترویج عدالت در سلامت است چرا که این پایگاه گلوگاهی جهت رصد و ارتقاء سلامت این افراد می باشد.
وی با بیان اینکه هدف از تاسیس این پایگاه، ارائه خدمت به جمعیت جامانده از خدمات سلامت است ادامه داد: از زمان راه اندازی این پایگاه تا کنون، به طور متوسط هر فرد بین 5 تا 10 خدمت مراقبتی و بهداشتی دریافت کرده است. از دیگر اقدامات مورد تاکید و در حال انجام در این پایگاه، غربالگری سلامت روان، سلامت اجتماعی و اعتیاد می باشد. موارد مثبت دارای اختلال روانپزشکی و اعتیاد توسط روانشناس پایگاه تحت مراقبت و آموزش قرار می گیرند. همچنین آموزش مهارت های زندگی و توانمندسازی روانشناختی از مهمترین مداخلاتی است که توسط روانشناس مربوطه انجام می شود.

وی افزود: انجام تست تشخیص سریع HIV، اجرای کمپین بیماریابی و آموزش سل، اجرای کمپین واکسیناسیون هپاتیتB کلیه زندانیان و پرسنل زندان های استان، بیماریابی هپاتیت های ویروسی C , B طی انجام پژوهش های کاربردی، شناسایی افراد مبتلا به دیابت و پر فشاری خون، چاقی و اضافه وزن، معاینه و آموزش در خصوص بهداشت دهان و دندان، کشیدن دندان،تجویز دارو از جمله اقداماتی است که در این پایگاه برای زندانیان خانم و آقا، انجام شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: با توجه به اینکه شعار سازمان جهانی بهداشت در سال جاری نیز "پوشش همگانی خدمات سلامت" تعیین شده است با قوت و قدرت ارائه اینگونه خدمات را در تمام نقاطی که بر اساس نظام سطح بندی امکان انتقال خدمت وجود داشته باشد ادامه می دهیم.

در ادامه جناب آقای مهندس پاکزاد مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه بر انجام معاینات دوره ای سلامت کارکنان شاغل در زندان های استان و همچنین ارزیابی عوامل خطر در کارگاه های تحت پوشش زندان زاهدان تاکید کردند.
دکتر سلیمانی مدیرکل زندان های سیستان و بلوچستان هم از اقدام موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در راه اندازی پایگاه سلامت امید قدردانی کرد.
در این دیدار مدیر کل و سرپرست بهداشت و درمان اداره کل زندان های استان، رییس زندان مرکزی زاهدان، معاون فنی مرکز بهداشت استان و مدیران گروهها و رییس و معاون مرکز بهداشت شهرستان زاهدان بهمراه مسئولین واحد های ستادی حضور داشتند.
پایگاه سلامت امید هفته سلامت سال 1397 در زندان زاهدان آغاز بکار کرد.


1398/05/14 ١٢:١٢ News ٢٣١٥٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید مدیر کل بازرسی، وزارت بهداشت از بیمارستانها و مراکز جامع سلامت عنوان کرد:
روابط عمومی/مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بازدید از بیمارستانها و مراکز خدمات جامع سلامت زاهدان:ارج نهادن به خدمات همکاران ، وافزایش رضایتمندی مردم از رسالت های بازرسی وزارت بهداشت است.
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:شناسایی بیش از 2 هزار کودک مبتلا به اضافه وزن و چاقی و ارائه مشاوره های تغذیه ای رایگان در راستای برنامه جامع پیشگیری، کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان (Iran Echo)
روابط عمومی/درآستانه عید سعید قربان عنوان شد:
روابط عمومی/اهدای لوح پویش نم نم به 8 واحد صنفی در شهر زاهدان
روابط عمومی/از سال گذشته تا کنون:انجام بیش از 2 هزار و 155 مراقبت برای زندانیان زاهدان پس از راه اندازی پایگاه سلامت امید
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛آموزش خانه به خانه پیشگیری از تب کریمه کنگو(CCHF) در شهرک دامداران زاهدان با مشارکت ۳۳ نفر از دست اندرکاران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/سم پاشی کانون های پرخطر مالاریا در سراوان
روابط عمومی/کمیته برنامه ریزی پیشگیری از تب کریمه کنگو در آستانه عید سعید قربان در شهرستان خاش
روابط عمومی/ رئیس اداره سازمانهای مردم نهاد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت بصورت داوطلبانه در خدمت مردم هستند و ظرفیت مطلوبی برای اجتماعی شدن سلامت هستند.
روابط عمومی/شناسایی کانون های بحرانی بروز تب کریمه کنگو؛ تاکید بر ضرورت تقویت اقدامات فوری بازدارنده در راستای فروش دام غیرمجاز در استان
روابط عمومی/داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آماده خدمت رسانی به زائران پاکستانی
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛
روابط عمومی/آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوار پاکستانی اربعین در مرز میرجاوه، پیش بینی امسال بیش از 75 هزار زائر
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:حمایت های غذایی از مادران باردار نیازمند با مشارکت بنیاد علوی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ...بر خورداری 200 مادر باردار نیازمند از حمایت های غذایی در مناطق روستایی
روابط عمومی/راهکار مهم پیشگیری از ابتلاء نوجوانان به اعتیاد ؛ شناسایی عوامل خطر توسط خانواده ها
روابط عمومی/معاون اجرایی مرکز بهداشت استان با حضور در دوره های اموزشی برنامه های سلامت میرجاوه:
روابط عمومی/معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد: نانوایان میزان نمک مصرفی در نان را به زیر 1 درصد کاهش دهند...طرح مداخله ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ممنوعیت جوش شیرین و کاهش نمک در نان
روابط عمومی/والی نیمروز در بازدید از بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س):از این همه امکانات پیشرفته و حجم خدمات فوق تخصصی در این بیمارستان شگفت زده شدم
روابط عمومی/حاشیه جالب بازدید از بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س) زاهدان؛

محتوای مرتبط