اخبار > روابط عمومی/میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز استرئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعی از معاونین این دانشگاه در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان از همکاری صمیمانه سامانه قضائی استان با نظام سلامت تقدیر کردند.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در این دیدار گفت: خوشبختانه بسیاری از مسائل حقوقی و قضائی مربوط به حوزه پزشکی با همکاری خود اعضاء جامعه پزشکی و از طریق نهادهای صنفی مانند نظام پزشکی و نظام پرستاری پی گیری و حلّ می شود.
وی با اشاره به مباحثی که در زمینه نصب کارتخوان در مطب ها و واحدهای ارائه خدمات سلامت مطرح شده است گفت: بسیاری از اعضاء جامعه پزشکی در استان برای احترام و آسایش ارباب رجوع اقدام به نصب کارتخوان کرده اند و هماهنگی لازم در زمینه اجرای دستورالعمل های قانونی میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این دیدار گفت: خوشبتانه در سال گذشته تعداد پرونده های مربوط به تخلفات فعالان حرف پزشکی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اندک بود که بدون شکّ  تعهد حرفه ای اعضاء جامعه پزشکی در کنار آموزش ها و نظارت های دانشگاه علوم پزشکی در این امر موثر بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد با تقدیر از خدمات ارزنده پزشکان، پرستاران، کارکنان و مدیران دانشگاه گفت: مجموعه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته خدمات ارزشمند و درخشانی را به هموطنان ارائه کردند که فعالیت اثر بخش در تعطیلات نوروز، امداد رسانی مناسب و موفق در حادثه تروریستی  محور خاش- زاهدان و حضور مسئولانه و همدلانه در حادثه آتش سوزی پیش دبستانی از جمله این خدمات ارزنده و درخشان است.
وی با اشاره با خدمات مناسب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مردم و برخوردهای انسانی و محترمانه ای که میان خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان رخ می دهد گفت: این قبیل ارتباطات تا حدود زیادی بار رویدادهای قضائی استان را کاهش می دهد.
حجت الاسلام موحدی راد در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ قانون الزام مطب ها و مراکز عرضه خدمات سلامت به کارت خوان اشاره کرد و گفت: این موضوع با هدف صیانت از حقوق و جایگاه اجتماعی بیماران و جامعه پزشکی  از ابتدای اردیبهشت ماه در استان سیستان و بلوچستان نیز اجرا خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آشنائی تمامی افراد جامعه با اطلاعات اولیه حقوقی را ضروری عنوان کرد و گفت: بعضا شاهد هستیم که برخی از افراد و از جمله پزشکان و دندانپزشکان بدلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات در جایگاه متهم و یا مجرم به مراجع قضائی معرفی می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ضمن معرفی سامانه الکترونیکی "ثنا" گفت: تمام افراد جامعه و شهروندان جمهوری اسلامی ایران می توانند با شخصیت های حقوقی و یا حقیقی خود در این سامانه با حضور در دفاتر خدمات قضایی ثبت نام کرده و  عضو شوند.

وی اطلاع فوری و به موقع از صدور هرگونه ابلاغیه و یا احضاریه حقوقی از طریق تلفن همراه فرد ذیربط را از مزایای عضویت در این سامانه برشمرد و گفت:مواردی وجود دارد که افراد بعد از پایان مراحل تجدید نظر از حکم صادره بر علیه خود مطلع می شوند و یا در هنگام خروج از کشور از ممنوعیت خروج از کشور به دلیل برخی مسائل حقوقی و قضائی مطلع می شوند و یا در حین مسافرت با توقیف وسیله نقلیه به دلیل بدهی به اشخاص یا سازمان ها مواجه می شوند که تمام این قبیل موارد با عضویت در "سامانه ثنا" قابل پیش گیری است.
در این جلسه صمیمانه که پیش از ظهر شنبه 24 فروردین ماه برگزار شد پی گیری برخی پرونده های حقوقی دانشگاه، برنامه ریزی برای ارتباط بهتر سامانه قضائی و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه برخی پرونده های مربوط به بهداشت محیط و راه های افزایش همکاری های دو جانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 


1398/01/24 ١٤:٣٠ News ٢١٥٧٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
روابط عمومی/آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
روابط عمومی/ آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
روابط عمومی/استقرارمینی بوس ایدز در اماکن عمومی و پرتردد شهرستان خاش در هفته سلامت
روابط عمومی/نواختن زنگ سلامت و شروع برنامه های هفته سلامت در شهرستان خاش
روابط عمومی/کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
روابط عمومی/از ابتدای سال 97 تاکنون هیچ مورد مرگ مادر باردار در سیب وسوران گزارش نشده است...تقدیر معاون بهداشت دانشگاه از مدیر وتیم های سلامت سیب وسوران به دلیل مراقبتهای ویژه مادران
روابط عمومی/آغاز عملیات سم پاشی و جونده کشی در شهرستان میرجاوه
روابط عمومی/ارتقاء کمی و کیفی خدمات سلامت، مستلزم رعایت اصول پایش و برنامه عملیاتی
روابط عمومی/ارزشمند شمردن دیدگاه بیماران، لازمه ارتقای کیفیت خدمات سلامت
کلرسنجی آبهای آشامیدنی در میرجاوه
روابط عمومی/اجرای مانور تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان خاش (بدون اطلاع قبلی)
روابط عمومی/حضور رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ستاد استانی مدیریت بحران در شهرستان زهک
روابط عمومی/هماهنگی برای استفاده از قایق های سد ماشکید سیب و سوران به منظور ارائه خدمات سلامت در بحران احتمالی
روابط عمومی/تمهیدات حوزه بهداشت برای مقابله با سیل احتمالی
روابط عمومی/میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است
روابط عمومی/سپاه پاسداران در دل مردم ایران جای دارد و همه ما افتخار می کنیم که پاسدار انقلاب هستیم
روابط عمومی/افزایش پوشش خدمات سلامت دهان ودندان در28 مرکز جامع سلامت
روابط عمومی/تشکیل کمیته بحران در ستاد مرکز بهداشت شهرستان زاهدان
روابط عمومی/برگزاری کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

محتوای مرتبط