اخبار > روابط عمومی/میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز استرئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعی از معاونین این دانشگاه در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان از همکاری صمیمانه سامانه قضائی استان با نظام سلامت تقدیر کردند.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در این دیدار گفت: خوشبختانه بسیاری از مسائل حقوقی و قضائی مربوط به حوزه پزشکی با همکاری خود اعضاء جامعه پزشکی و از طریق نهادهای صنفی مانند نظام پزشکی و نظام پرستاری پی گیری و حلّ می شود.
وی با اشاره به مباحثی که در زمینه نصب کارتخوان در مطب ها و واحدهای ارائه خدمات سلامت مطرح شده است گفت: بسیاری از اعضاء جامعه پزشکی در استان برای احترام و آسایش ارباب رجوع اقدام به نصب کارتخوان کرده اند و هماهنگی لازم در زمینه اجرای دستورالعمل های قانونی میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این دیدار گفت: خوشبتانه در سال گذشته تعداد پرونده های مربوط به تخلفات فعالان حرف پزشکی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اندک بود که بدون شکّ  تعهد حرفه ای اعضاء جامعه پزشکی در کنار آموزش ها و نظارت های دانشگاه علوم پزشکی در این امر موثر بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد با تقدیر از خدمات ارزنده پزشکان، پرستاران، کارکنان و مدیران دانشگاه گفت: مجموعه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته خدمات ارزشمند و درخشانی را به هموطنان ارائه کردند که فعالیت اثر بخش در تعطیلات نوروز، امداد رسانی مناسب و موفق در حادثه تروریستی  محور خاش- زاهدان و حضور مسئولانه و همدلانه در حادثه آتش سوزی پیش دبستانی از جمله این خدمات ارزنده و درخشان است.
وی با اشاره با خدمات مناسب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مردم و برخوردهای انسانی و محترمانه ای که میان خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان رخ می دهد گفت: این قبیل ارتباطات تا حدود زیادی بار رویدادهای قضائی استان را کاهش می دهد.
حجت الاسلام موحدی راد در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ قانون الزام مطب ها و مراکز عرضه خدمات سلامت به کارت خوان اشاره کرد و گفت: این موضوع با هدف صیانت از حقوق و جایگاه اجتماعی بیماران و جامعه پزشکی  از ابتدای اردیبهشت ماه در استان سیستان و بلوچستان نیز اجرا خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آشنائی تمامی افراد جامعه با اطلاعات اولیه حقوقی را ضروری عنوان کرد و گفت: بعضا شاهد هستیم که برخی از افراد و از جمله پزشکان و دندانپزشکان بدلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات در جایگاه متهم و یا مجرم به مراجع قضائی معرفی می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ضمن معرفی سامانه الکترونیکی "ثنا" گفت: تمام افراد جامعه و شهروندان جمهوری اسلامی ایران می توانند با شخصیت های حقوقی و یا حقیقی خود در این سامانه با حضور در دفاتر خدمات قضایی ثبت نام کرده و  عضو شوند.

وی اطلاع فوری و به موقع از صدور هرگونه ابلاغیه و یا احضاریه حقوقی از طریق تلفن همراه فرد ذیربط را از مزایای عضویت در این سامانه برشمرد و گفت:مواردی وجود دارد که افراد بعد از پایان مراحل تجدید نظر از حکم صادره بر علیه خود مطلع می شوند و یا در هنگام خروج از کشور از ممنوعیت خروج از کشور به دلیل برخی مسائل حقوقی و قضائی مطلع می شوند و یا در حین مسافرت با توقیف وسیله نقلیه به دلیل بدهی به اشخاص یا سازمان ها مواجه می شوند که تمام این قبیل موارد با عضویت در "سامانه ثنا" قابل پیش گیری است.
در این جلسه صمیمانه که پیش از ظهر شنبه 24 فروردین ماه برگزار شد پی گیری برخی پرونده های حقوقی دانشگاه، برنامه ریزی برای ارتباط بهتر سامانه قضائی و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه برخی پرونده های مربوط به بهداشت محیط و راه های افزایش همکاری های دو جانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 


1398/01/24 ١٤:٣٠ News ٢١٥٧٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/واژگونی موتور سیکلت و مصدوم شدن بهورز مجری بسیج ملی کنترل فشار خون... هم اکنون: رئیس مرکز بهداشت خاش بعنوان نماینده رئیس دانشگاه جهت پیگیری روند درمان این بهورز عزیز در بیمارستان حضور یافته است.
روابط عمومی/پیاده روی پزشک، ماماو کارشناس بیماریهای مرکز تمین جهت ارائه خدمات غربالگری فشار خون در دو روستای بدون بهورز و صعب العبور (روپس بالا و گزند) از توابع شهرستان میرجاوه... شناسایی 10 بیمار بی اطلاع از فشار خون
روابط عمومی/طراحی مداخلات درمانی برای بیماران فشار خون بالا از مهمترین اهداف نظام سلامت است.
روابط عمومی/مقاومت و عدم رضایت به اعزام، برخی از مادران باردار مناطق روستایی سراوان، مهمترین تهدید سلامت
روابط عمومی/ظرفیت درمانی شهرستان سراوان به 350 تخت بستری افزایش پیدا می کند
روابط عمومی/سنجش فشار خون کافی نیست، کنترل عوارض فشار خون هدف ماست.
روابط عمومی/کمپین من فشار خون خود را می دانم...گامی در مسیر مشارکت مردم در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
روابط عمومی/موفقیت مرکز بهداشت خاش در غربالگری 21 درصد از جمعیت حد انتظار بسیج ملی کنترل فشار خون
روابط عمومی/ارائه خدمات غربالگری فشار خون به بیش از 42 هزار نفر از مردم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/ 13داروساز زاهدانی پیشگام در کنترل فشار خون ... سنجش فشار خون بیش از 1500 نفر در داروخانه های شهر زاهدان
روابط عمومی/ شناسایی 38 بیمار پرفشار خون در ایستگاههای مستقر در بیمارستانها با مشارکت پرستاران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/ قدر دانی از مسئولین و پرستاران بیمارستانهای تامین اجتماعی و نبی اکرم(ص) بدلیل مشارکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
روابط عمومی/مدیر روابط عمومی دانشگاه در برنامه تلویزیونی مل ترمی سیمای هامون عنوان کرد:ما با فشارخون مشکلی نداریم، طرف حساب ما بیماری پرفشاری خون است.
روابط عمومی/بازدید کارشناسان اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان خاش از ایستگاههای ثابت و سیار سطح شهرستان خاش
روابط عمومی/ آغاز رسمی بسیج ملی کنترل فشار خون در استان همزمان با سراسر کشور:رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: پیش بینی ابتلاء 40 هزار نفر در زاهدان، میرجاوه خاش و سراوان به پرفشاری خون
روابط عمومی/ حد انتظار غربالگری فشار خون در استان سیستان وبلوچستان شناسایی بیش از 40 هزار بیمار فشار خونی است.
روابط عمومی/گزارش تصویری از ایستگاههای اطلاع رسانی و غربالگری فشار خون، مستقر در مصلی های نماز عید فطر اهل تشیع و تسنن شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/فعالیت ۱۴ پایگاه موقّت اندازه گیری فشار خون در حاشیه نماز های عید سعید فطر اهل تشیع و تسنن در استان سیستان و بلوچستان
روابط عمومی/ تشدید نظام مراقبت بیماریهای واگیر در پی طغیان تب دانگ در پاکستان...فعالیت 40 سایت حشره شناسی آئدس در مناطق مرزی استان
روابط عمومی/مشارکت سرشار از عاطفه و مهر 318 نفر از پرستاران در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

محتوای مرتبط