اخبار > روابط عمومی/حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید مشترک استاندار و مدیران دستگاه های اجرائی سیستان و بلوچستان از حوزه شهرستان خاشحضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید مشترک  استاندار و مدیران دستگاه های اجرائی سیستان و بلوچستان از حوزه شهرستان خاش

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به اتفاق استاندار و سایر مدیران اجرائی سیستان و بلوچستان در بازدید مشترک حوزه شهرستان خاش شرکت کرد.

مسئولین اجرائی استان در این بازدید علاوه بر دیدار و گفتگو با مردم شریف ساکن در مناطق شهری و روستائی شهرستان خاش عملیات اجرائی چند طرح عمرانی را آغاز نموده و  تعدادی از زیر ساخت های خدماتی این شهرستان را مورد بازدید قرار دادند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری صبح امروز پنج شنبه 22 فروردین ماه در حاشیه این بازدید به خبرنگار وبدا گفت: شهرستان خاش در حد فاصل مناطق جنوبی و شمالی استان قرار دارد و بدین جهت از  موقعیت جغرافیائی خاصّی برخوردار است. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برخورداری این شهرستان از اقلیم های  متفاوت سرد و گرم و کوهستانی و بیابانی نیازهای خاصی را نیز در حوزه سلامت ایجاد کرده است و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با توجه به نیازهای مردم منطقه، شرایط خاص آب و هوائی و با توجه به نظام سطح بندی و طرح گسترش شبکه اقدامات لازم را به منظور تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهداشت و درمان انجام می دهد.

وی برخورداری شهرستان خاش از مجتمع آموزش  عالی سلامت را از مهمترین فرصت های نظام بهداشت و درمان استان و منطقه ذکر کرد و گفت: با توجه به اهمیت تامین نیروی انسانی متخصص و پایدار برنامه ریزی لازم به منظور ارتقاء کیفیّت آموزش، به روز رسانی فرایندهای آموزشی و استفاده از ظرفیّت های تخصصی و مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین نیازهای سامانه بهداشت و درمان شهرستان های تابعه صورت گرفته است.

شایاان ذکر است در حال حاضر بیمارستان امام خمینی (ره) خاش با 154 تخت بستری و با حضور 26 پزشک متخصص وظیفه ارائه خدمات درمانی را به هموطنان عزیز ساکن در این شهرستان بر عهده دارد و 11 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای نیز در این شهرستان فعال می باشد.

در حوزه بهداشت نیز21 مرکز جامع خدمات سلامت شهری  و روستائی، 107 خانه بهداشت روستائی، ۹ پایگاه سلامت شهری و روستایی و 2 مرکز تسهیلات زایمانی خدمات مراقبتی و بهداشت و درمانی را  به بیش از 180 هزار نفر از هموطنان عزیز خاشی ارائه می کنند.  

 


1398/01/22 ١٨:١٨ News ٢١٥١٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/عرض تسلیت
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست روسای شبکه ها و مراکز بهداشت شهرستانها:حرکت در مسیر هدفمند آبشار مراقبتهای سلامت، زمینه ساز تسریع در دستیابی به آرمانهای نظام سلامت
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
روابط عمومی/مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
روابط عمومی/کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
روابط عمومی/رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش اختتامیه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون:اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
روابط عمومی/بازدید نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از روند برگزاری پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری ....فلسفه انتخابات نظام پرستاری انتخاب تاثیر گذارترین افراد، از میان بهترین هاست.
روابط عمومی/ عدم رعایت بهداشت فردی و اصول ایمنی عامل ابتلای 5 نفر از دامداران شهرک دامداران زاهدان به تب کریمه کنگو (CCHF)
روابط عمومی/زنان بارداری که به دلیل عدم مراجعه مرتب به پزشک به زنان باردار پرخطر تبدیل می شوند.
روابط عمومی/تشدید نظارت های بهداشتی و پایش و مراقبت ناقلین تب دانگ
روابط عمومی/یک واحد عرضه تجهیزات و ملزومات پزشکی در سراوان پلمپ شد
روابط عمومی/ ابتلای 6 نفر از قاچاق چیان سوخت به بیماری مالاریا در خاش به علت تردد در خاک پاکستان ...همه مبتلایان درمان شده اند.
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:قاچاق دام و عرضه غیرمجاز از مهمترین عوامل ابتلا به تب کریمه کنگو در سیستان وبلوچستان
روابط عمومی/شناسایی 2290 نفربیمار بی اطلاع از پرفشاری خون با همت پرستاران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/معاون بهداشت دانشگاه در سمینار فشار خون عنوان کرد:به ازای هر کیلوگرم کاهش وزن 2 میلیمتر جیوه فشار خون سیستولیک کاهش می یابد.
روابط عمومی/پیام قدردانی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، از تلاشگران و دست اندرکاران " بسیج ملی فشار خون" در استان
روابط عمومی/حضور مداوم پزشک نصرت آباد در منازل 53 بیمار ناتوان مناطق روستایی جهت سنجش فشار خون و مراقبت بیماریها
روابط عمومی/رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تجلیل از بانو معینی فرد خیر سلامت در زاهدان:
روابط عمومی/عرض تسلیت در گذشت ناگهانی همسر جناب آقای ابراهیم خواجه همکار شاغل در مدیریت بیماریهای واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران خبر داد: پایان طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در سیب وسوران با شناسائی 2900 بیمار مبتلا به پرفشاری خون، 100 درصد گروه هدف غربالگری فشار خون مورد سنجش قرار گرفتند.

محتوای مرتبط