اخبار > روابط عمومی/توانمندسازی و تجهیز مراکز جامع خدمات سلامت بمنظور گسترش بیماریابی و مراقبت بیماری HIVتوانمندسازی و تجهیز مراکز جامع خدمات سلامت بمنظور گسترش بیماریابی و مراقبت بیماری  HIV
ارائه خدمات مشاوره ای و کاهش آسیب به کلیه اقشار جامعه با اولویت گروههای پر خطر و در معرض خطر و مراقبت و درمان بیماران مبتلا به HIV و همچنین فعالیتهای آموزشی در راستای پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV، در طول سال های اخیر یکی از وظایف مهم  مراکز مشاوره بیماری های رفتاری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بوده است.

دکتر خداداد شیخ زاده معاون فنی مرکز بهداشت استان در حاشیه بازدید از مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شهرستان زاهدان با بیان این مطلب که افزایش بیماریابی و پوشش صددرصدی مراقبت و درمان بیماران از راهبردهای مهم مراکز مشاوره بیماری های رفتاری است، خاطر نشان کرد؛ بیماریابی، مراقبت و درمان  و ارائه خدمات حمایتی و توانمند سازی  بیماران مبتلا از مهمترین اقداماتی  است که در این مراکز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی ادامه داد؛ در سال ۹۷ غیر از ارائه خدمات روتین به بیماران مبتلا، همکاران ما در ۳ مرکز مشاوره دانشگاه به بیش از یک هزارو پانصد نفر آموزشهای پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV ارائه نموده اند. 
معاون فنی مرکز بهداشت استان تصریح کرد؛ با توجه به تجزیه و تحلیل داده های آماری و شناسایی چالش های موجود، مداخله های جدی با ارائه راهکارهای  مناسب خصوصا بر ای این بیماری در دست اجراست تا روز بروز با اجرای این مداخلات در زمینه کاهش بار  این بیماری در جامعه موفق شویم..
به گفته دکتر شیخ زاده  افزایش  شاخص بیماریابی مبتلایان در حوزه تحت پوشش دانشگاه، برنامه مهمی است که در سال ۹۸ مد نظر قرار گرفته ودرهمین راستا برنامه ریزی هایی به منظور ارائه خدمات به افراد پر خطر و در معرض خطر در مراکز خدمات جامع سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دستور کار قرار گرفته است.
شایان ذکر است؛ خدمات پزشکی، مامایی، دندانپزشکی، پاراکلینیکی،  بستری و دارویی رایگان  بیماران از خدمات مهمی است  که با رعایت حریم خصوصی بیماران در مراکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صورت میگیرد.


1398/01/21 ١٢:٢٨ News ٢١٤٩٣

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
روابط عمومی/آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
روابط عمومی/ آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
روابط عمومی/استقرارمینی بوس ایدز در اماکن عمومی و پرتردد شهرستان خاش در هفته سلامت
روابط عمومی/نواختن زنگ سلامت و شروع برنامه های هفته سلامت در شهرستان خاش
روابط عمومی/کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
روابط عمومی/از ابتدای سال 97 تاکنون هیچ مورد مرگ مادر باردار در سیب وسوران گزارش نشده است...تقدیر معاون بهداشت دانشگاه از مدیر وتیم های سلامت سیب وسوران به دلیل مراقبتهای ویژه مادران
روابط عمومی/آغاز عملیات سم پاشی و جونده کشی در شهرستان میرجاوه
روابط عمومی/ارتقاء کمی و کیفی خدمات سلامت، مستلزم رعایت اصول پایش و برنامه عملیاتی
روابط عمومی/ارزشمند شمردن دیدگاه بیماران، لازمه ارتقای کیفیت خدمات سلامت
کلرسنجی آبهای آشامیدنی در میرجاوه
روابط عمومی/اجرای مانور تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان خاش (بدون اطلاع قبلی)
روابط عمومی/حضور رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ستاد استانی مدیریت بحران در شهرستان زهک
روابط عمومی/هماهنگی برای استفاده از قایق های سد ماشکید سیب و سوران به منظور ارائه خدمات سلامت در بحران احتمالی
روابط عمومی/تمهیدات حوزه بهداشت برای مقابله با سیل احتمالی
روابط عمومی/میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است
روابط عمومی/سپاه پاسداران در دل مردم ایران جای دارد و همه ما افتخار می کنیم که پاسدار انقلاب هستیم
روابط عمومی/افزایش پوشش خدمات سلامت دهان ودندان در28 مرکز جامع سلامت
روابط عمومی/تشکیل کمیته بحران در ستاد مرکز بهداشت شهرستان زاهدان
روابط عمومی/برگزاری کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

محتوای مرتبط