اخبار > روابط عمومی/تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر توجه بیشتر به شهرستان های تازه تاسیس استان 

در نخستین نشست تخصصی مدیران حوزه بهداشت در سال جدید مطرح شد؛
                   تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر توجه بیشتر به شهرستان های تازه تاسیس استان

شهرستان های تازه تاسیس نیازها و مسائل ویژه ای دارند و لازم است تا این موضوع مورد توجه مدیران و مسئولین حوزه های بهداشت و درمان قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دسترسی به عدالت در سلامت را مهمترین هدف و آرمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد و گفت: شهرستان های تازه تاسیس سیب و سوران و میرجاوه به دلائلی مانند کمبود نسبی منابع انسانی و ضعف زیر ساخت های توسعه نیازهای ویژه ای دارند و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.
دکتر سید محمد هاشمی با تاکید بر نقش شاخص های سلامت در مسیر دستیابی به توسعه متوازن در استان گفت: توجه به مسائل حوزه سلامت صرفا به معنای توسعه زیرساخت های فیزیکی و تجهیزات فنی نیست.

وی افزود: تجارب موجود نشان می دهد که مهمترین و اثرگذارترین موفقیّت ها در حوزه بهداشت و درمان با تکیه بر خلّاقیت های مدیریتی، استفاده مطلوب از منابع انسانی و جلب مشارکت های مردمی بدست می آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صرفه جوئی در هزینه ها و تلاش مستمر برای ارتقاء بهره وری از منابع محدود کشور را از مهمترین رسالت های مدیران حوزه سلامت برشمرد و گفت: صرفنظر از تحریم های ناجوانمردانه ای که بر علیه کشور ما اعمال شده است، همه ما وظیفه داریم تا به طور مستمر از تمام توان و ظرفیت موجود برای بهبود مستمر روند خدمت رسانی به مردم، تقویت هماهنگی های بین بخشی و توسعه مشارکت های همگانی در حوزه سلامت استفاده کنیم.
دکتر هاشمی شهری در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر و تشکر از حضور موثر مجموعه مدیران و کارکنان حوزه بهداشت، درمان، غذا و دارو و پشتیبانی دانشگاه در ایام تعطیلات نورزی گفت: در حادثه تاسف بار سیل اخیر که برخی از استان های شمالی، غربی و جنوبی کشورمان را متاثر نمود دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آمادگی لازم برای حضور در مناطق آسیب دیده برخوردار بود.

وی افزود: خوشبختانه همکاران ما تجارب ارزشمندی در زمینه پیشگیری از وقوع بیماری ها، ارائه خدمات فوریت های پزشکی و انجام فعالیت های درمانی در بحران ها دارند و با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در زمینه بارندگی های شدید و احتمال وقوع سیل در استان های شرقی و شمال شرقی کشور در روزهای آتی لازم است تا میزان آمادگی تیم های امدادی مجددا توسط مدیران و کارشناسان مربوطه مورد ارزیابی قرار گیرد و میزان آمادگی برای " واکنش سریع" در زمان بحران های احتمالی به طور مستمر افزایش یابد.

شایان ذکر است نخستین نشست تخصصی مدیران حوزه بهداشت با حضور معاون بهداشتی دانشگاه، معاونین فنی و اجرائی مرکز بهداشت، مدیر روابط عمومی دانشگاه، روسای مراکز بهداشت، مدیران شبکه های بهداشت و درمان و مدیران گروه های تخصصی حوزه معاونت بهداشتی در روز یکشنبه 18 فروردین ماه 1398 در سالن اجتماعات مرکز آموزش کراقبت های اولیه شهید محسن باقری برگزار شد.


1398/01/19 ٠٩:١١ News ٢١٤٤٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
روابط عمومی/آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
روابط عمومی/ آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
روابط عمومی/استقرارمینی بوس ایدز در اماکن عمومی و پرتردد شهرستان خاش در هفته سلامت
روابط عمومی/نواختن زنگ سلامت و شروع برنامه های هفته سلامت در شهرستان خاش
روابط عمومی/کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
روابط عمومی/از ابتدای سال 97 تاکنون هیچ مورد مرگ مادر باردار در سیب وسوران گزارش نشده است...تقدیر معاون بهداشت دانشگاه از مدیر وتیم های سلامت سیب وسوران به دلیل مراقبتهای ویژه مادران
روابط عمومی/آغاز عملیات سم پاشی و جونده کشی در شهرستان میرجاوه
روابط عمومی/ارتقاء کمی و کیفی خدمات سلامت، مستلزم رعایت اصول پایش و برنامه عملیاتی
روابط عمومی/ارزشمند شمردن دیدگاه بیماران، لازمه ارتقای کیفیت خدمات سلامت
کلرسنجی آبهای آشامیدنی در میرجاوه
روابط عمومی/اجرای مانور تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان خاش (بدون اطلاع قبلی)
روابط عمومی/حضور رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ستاد استانی مدیریت بحران در شهرستان زهک
روابط عمومی/هماهنگی برای استفاده از قایق های سد ماشکید سیب و سوران به منظور ارائه خدمات سلامت در بحران احتمالی
روابط عمومی/تمهیدات حوزه بهداشت برای مقابله با سیل احتمالی
روابط عمومی/میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است
روابط عمومی/سپاه پاسداران در دل مردم ایران جای دارد و همه ما افتخار می کنیم که پاسدار انقلاب هستیم
روابط عمومی/افزایش پوشش خدمات سلامت دهان ودندان در28 مرکز جامع سلامت
روابط عمومی/تشکیل کمیته بحران در ستاد مرکز بهداشت شهرستان زاهدان
روابط عمومی/برگزاری کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

محتوای مرتبط