اخبار > روابط عمومی/معاون بهداشتی دانشگاه در کارگاه بیماریهای منتقله از آب وغذا ...ارائه خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به 330 هزار تبعه افغانی وپاکستانی در سال 96بیش از 330 هزار تبعه افغانی وپاکستانی که در سال 96 از طریق مرزها(میرجاوه،سراوان،زاهدان)چه در قالب زوار اربعین ومسافر  وارد استان گردیده اند خدمات بهداشتی ودرمانی را از تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را دریافت کرده اند.

دکتر عشرتی رئیس اداره بیماریهای منتقله از اب وغذای وزارت بهداشت که به منظور شرکت در کارگاه بیماریهای منتقله از آب وغذا به زاهدان سفر کرده بود : با بیان این مطلب که  بیماریهای منتقله از آب و غذا به طور کلی بیماریهایی هستد که عامل آنها از طریق غذا واب به انسان منتقل می گردد ، خاطر نشان کرد : یکی از مهمترین بیماریهای منتقله از آب وغذا بیماری وبا است که از ابتدای سال 97 یک مورد در کشور تایید شده است .

رئیس اداره بیماریهای منتقله از آب وغذا وزارت بهداشت از مسمومیتهای غذایی بعنوان بیماری شایع که بیشتر به دلیل استفاده از مواد غذایی آلوده و آب آلوده یا عدم رعایت بهداشت فردی منتقل می شود نام برد وافزود: متاسفانه هر ساله در کشور با طغیان مسمومیتهای غذایی مواجه هستیم که به طور معمول با نظارت و برنامه ریزی محوری متخصصان عرصه سلامت در زمینه کنترل وپیشگیری از آن اقدامات اساسی صورت گرفته است  .

دکتر عشرتی ضمن تقدیر از خدمات همه دست اندرکاران عرصه سلامت در مقابله با انواع بحرانها از آمادگی وتجارب  تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ارزیابی سریع عوامل خطر در شرایط بحرانی بعنوان  الگویی کشوری یاد کرد .

دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: استان سیستان وبلوچستان به دلیل همجواری و مرز طولانی مشترک با دو کشور افغانستان وپاکستان در معرض بروز وشیوع انواع بیماریهای واگیر وغیر واگیر قرار دارد که دانشگاه زاهدان با محور قرار دادن این موضوع وبا ایجاد پایگاههای مراقبت مرزی ودر زمینه نظام مراقبت بیماریها وبیماریابی گامهای موثر وموفقی بر داشته است .

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد : در سال 96 بیش از 350 هزار تبعه افغانی وپاکستانی از طریق مرز وارد استان شده اند که تحت پوشش خدمات سلامت و برنامه بیماریابی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار گرفته اند و مواردی که مشکوک تشخیص داده شدند بلافاصله خدمات بهداشتی ودرمانی را دریافت نموده اند.

دکتر طباطبایی خاطرنشان کرد : شرایط اقلیمی خاص سیستان وبلوچستان ، ترددهای بی رویه مرزی ، خشکسالی ها و در آمدهای پایین مردم  و دسترسی پایین برخی از مناطق دوردست به تسهیلات بهداشتی ،پیاده روی زیاد بین مناطق با توجه به پراکندگی زیاد، خدمات رسانی سلامت را به مردم دچار مشکل کرده است ولی با این وجود تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنان  خدمات بهداشتی ودرمانی در دورترین نقاط استان را به بهترین شکل ممکن ارائه می نمایند .

وی ادامه داد: 1200 روستا در استان از طریق سیاری آبرسانی می شود که آموزش و نظارتهای ویژه ای برای سلامت آب وغذا در اولویت برنامه های تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است. 

لازم به ذکر است : کارگاه 2 روزه بیماریهای منتقله از آب وغذا با حضور مدیران وکارشناسان بیماریهای وزارت بهداشت وکارشناسان دانشگاههای استان به مدت 2 روز در معاونت بهداشتی برگزار گردید .1397/03/31 ١٠:٢١ News ١٨٥٤٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش خبر

اخبار جدید

روابط عمومی/سرطان عامل ۹ درصد مرگ ومیرها در سیستان و بلوچستان است.
روابط عمومی/ارائه خدمات سلامت به بیش از 1200نفر از زوار پاکستانی در مرز میر جاوه
روابط عمومی/آغاز نهمین پویش ملی تغذیه سالم در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/مدیریت و مداخله جامع نگر و ارتباط مداوم با مردم از وظایف پزشکان در مراکز خدمات جامع سلامت
روابط عمومی/آغاز برنامه غربالگری HIV در مبادی خطر بروز بیماری حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/توسعه برنامه های مدیریت خطر و بلایا و ارتقای توانمندی های نیروی انسانی متخصص
روابط عمومی/انا الله واناالیه راجعون
روابط عمومی/پایگاه سلامت حافظ هدیه ماندگار سلامت به کارکنان ودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/مربیان 21 کانون قرآنی ودین وزندگی سازمان تبلیغات استان، اولین گروه طرح همراهان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/ماهانه بیش از ۳۳۰ زایمان طبیعی در بخش‌های زایمان ایمن مراکز جامع سلامت حاشیه زاهدان، موفقیت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه ترویج زایمان طبیعی
روابط عمومی/ بیش از 30 درصد مردم استان سیستان وبلوچستان به اختلالات روانی دچار هستند... مداخلات گروه سلامت روان در مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/نهم دی ماه مصداق بارز بصیرت، معرفت و اعتقاد نسبت به امور دینی
روابط عمومی/۵۰ درصد مرگ نوزادان کشور در ۲۴ ساعت اول تولد اتفاق می‌افتد.
روابط عمومی/ارائه خدمات سلامت به حدود 9 هزارنفر از طلبه های تشیع وتسنن حوزه های علمیه استان سیستان وبلوچستان
روابط عمومی/گزارش تصویری از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زاهدان و خاش
روابط عمومی/اول ایمنی بعد کار ...همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تامین سلامت کشاورزان
روابط عمومی/دکتر قاضی زاده هاشمی موفق ترین وزیر کابینه است
روابط عمومی/بیمارستان جدیدی که در حاشیه شهر زاهدان ساختته می شود روند توسعه در این منطقه را تسریع خواهد کرد.
روابط عمومی/ اقدام جالب توجه نماینده ولی فقیه در استان و استاندار سیستان و بلوچستان در یک مراسم کلنگ زنی؛
روابط عمومی/افتتاح 14 طرح بزرگ و متوسط عمرانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان....ستاد مرکزی دانشگاه بعنوان بزرگترین مجموعه تا پد فرور هلی کوپتر در بیمارستان علی بن ابیطالب وتل سیاه

محتوای مرتبط